Navigácia

Obsah

DRUHÉ CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE NA COVID-19 V OBCI MAŇA – POĎAKOVANIE

Typ: ostatné
DRUHÉ CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE NA COVID-19 V OBCI MAŇA – POĎAKOVANIE

Druhé celoplošné testovanie obyvateľov SR na ochorenie COVID-19 sa konalo v našej obci v priebehu soboty 23.1.2021 v čase od 8:00 hod. do 20:00 hod., prebiehalo na dvoch odberných miestach, 1. v exteriéri kultúrneho domu  a 2. v telocvični Základnej školy. Celkovo bolo otestovaných 636 občanov.
     Výsledky testovania sú v našej obci  horšie ako na jeseň, kedy sme mali len 4 pozitívne prípady z 1253 testovaných, čo predstavovalo len 0,32 %. Teraz sme mali 5 pozitívne testovaných občanov, čo je z počtu testovaných viac ako dvojnásobné zvýšenie na 0,79 %.
     Vďaka možnosti elektronickej rezervácie presného minutového času testovania prebiehalo testovanie plynule a pokojne, prakticky priebežne bez čakania. Čakalo sa len nevyhnutný čas na vyhodnotenia testov.
     V mene obce ďakujem všetkým zodpovedným občanom za ich účasť na testovaní, príslušníkom vojska za dobrú spoluprácu a hlavne ochotným a obetavým členom testovacích tímov.
Osobitne ďakujem dobrovoľným zdravotníkom, ktorí priamo vykonávali odbery sterov a ich vyhodnocovanie, MUDr. Barbore Slobodníkovej, PhDr. Zdenke Pintešovej, Barbore Erniholdovej, Ivete Vargovej, Anne Dojčanovej a Márii Černákovej.  
Ďakujem tiež dobrovoľníkom, ktorí v tíme vykonávali administratívne práce vstupnej evidencie a vystavovania certifikátov, Ľudmile Pecekovej, Andrei Pintešovej, Erike Výberčiovej, a Dominikovi Tinákovi ml. 
Ďakujem za ochotu aj mnohým ďalším dobrovoľníkom, ktorí sa sice do tejto práce nezapojili, ale prihlásili sa a boli ochotní pomôcť.
Ďakujem tiež vedeniu a zamestnancom základnej školy, za prípravu odberového miesta v telocvični, pánovi Mgr. Michalovi Hraškovi za IT pomoc pri príprave evidenčných dokumentov k testovaniu a všetkým zamestnancom obce, ktorí zabezpečovali všetky prípravné administratívne práce a materiálne vybavenie odberných miest.
Ešte raz všetkým srdečne ďakujem za ochotu prispieť k spoločnému úsiliu v boji proti tejto chorobe.     

                                                                Ing. Igor Sádovský, starosta obce.
 


Vytvorené: 25. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 29. 1. 2021 15:21
Autor: Správce Webu