Náučný chodník „História a súčasnosť obce Maňa“

Náučný chodník „História a súčasnosť obce Maňa“ 1 Nový náučný chodník „História a súčasnosť obce Maňa“

30.11.2020 – K náučnému chodníku na Žitavskom luhu v intraviláne a extraviláne našej obci pribudol nový náučný chodník s názvom „História a súčasnosť obce Maňa“, ktorý Vás prevedie po 10-tich výnimočných pamiatkach a lokalitách obce. Zameriava sa na historické, kultúrne i prírodné zaujímavosti, o ktorých sa viacej dozviete na 12-tich informačných tabuliach na jeho 13,8 km dlhej trase, ktorej začiatok je na Námestí M. R. Štefánika. Samotné informačné tabule sme pripravili v spolupráci s Katedrou geografie a regionálneho rozvoja Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja. Podľa projektu firmy „Atelier Domova“ nosiče tabúľ z agátového dreva a kari-rohoží zhotovili a v teréne osadili pracovníci obce.

V spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre a s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja pre podporu rozvoja cestovného ruchu sme k náučnému chodníku pripravili i propagačné materiály - letáky a skladačky, ktoré sú záujemcom k dispozícii na obecnom úrade aj s novým letáčikom k náučnému chodníku na Žitavskom luhu.

Pozvánka na návštevu nového náučného chodníka bola odvysielaná v relácii Slovenského rozhlasu „Rádiovíkend“.

Aj Vás pozývame na prechádzku po oboch chodníkoch a prajeme Vám príjemné chvíle pri spoznávaní a možno i novoobjavovaní krás a zaujímavostí našej obce.

Vytvorené: 7. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 12. 2020 15:01