Pomník nenarodeným deťom

Pomník nenarodeným deťom 1 18.10.2019 – V cintoríne vo Veľkej Mani bol vytvorený pomník nenarodeným deťom. Pomník tvorí prírodný kamenný podstavec - monolit z andezitu, ktorý kamenársky upravila a na samotné miesto osadila firma V-CENTRUM, s. r. o. Vráble. Na podstavci je umiestnená plastika dieťatka v maternici a slzička, ktorých autorom je Mgr. Miroslav Polák. Samotné osadenie plastiky a úpravu okolia zo zámkovej dlažby vykonali pracovníci obce. Tento pomníček vznikol vďaka podnetu pána farára Mgr. Petra Kukučku, ktorý na tento účel poskytol samotný kameň podstavca. Obec i touto cestou ďakuje všetkým, ktorí sa pričinili o vznik tohto pomníka deťom, ktorým nebolo dopriate narodiť sa. Pre nás ostatných nech je podnetom na zamyslenie sa a modlitbu.

Vytvorené: 22. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 22. 10. 2019 15:13