„Revitalizácia verejného priestoru s rybníčkom v obci Maňa“

„Revitalizácia verejného priestoru s rybníčkom v obci Maňa“  1 1.3.2021 - „Revitalizácia verejného priestoru s rybníčkom v obci Maňa“

1.3.2021 - Obec Maňa má vydané rozhodnutie o stavebnom povolení na stavbu s názvom „Revitalizácia verejného priestoru s rybníčkom v obci Maňa“ na Mlynskej ulici. Súčasťou tejto stavby je aj stavebný objekt SO 01 Terénne úpravy, ktorý zahŕňa zemné práce pri rozšírení existujúcej vodnej plochy, úprave brehov, prehĺbení a odbahnení dňa, odstránení šariny,  pri stabilizácii brehov, pri stabilizácii prístupovej cesty po obvode areáli, parkovacej plochy pre autá, plochy pre osadenie prístreškov, pri vysvahovaní a zatrávnení plochy nad rozšíreným brehom jazierka.

Keďže touto  činnosťou dôjde k zásahu do mokrade – do existujúcej prírodnej stojatej vody a k poškodeniu porastov vysokých ostríc – do biotopu národného významu Lk10, obec v súlade so zákonom požiadala Odbor starostlivosti o životné prostredie  Okresného úradu v Nitre o vydanie súhlasu na uskutočnenie týchto činností.

Vytvorené: 11. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 11. 5. 2021 13:19