Navigácia

Obsah

TESTOVANIE NA COVID-19 V OBCI MAŇA - POĎAKOVANIE

Typ: ostatné
TESTOVANIE NA COVID-19 V OBCI MAŇA – POĎAKOVANIE

Celoplošné testovanie obyvateľov SR na ochorenie COVID-19, ktoré sa uskutočnilo cez víkend v dňoch 31. 10. 2020 a 1. 11. 2020 v čase od 7:00 hod. do 22:00 hod., prebiehalo v našej obci na dvoch odberných miestach, 1. v exteriéri kultúrneho domu a 2. v telocvični Základnej školy. V sobotu bolo otestovaných 831 občanov a v nedeľu 274. Okrem toho bolo v sobotu samostatne otestovaných 148 klientov a zamestnancov Zariadenia sociálnych služieb Kamilka priamo v zariadení. Celkovo tak bolo v našej obci otestovaných 1253 občanov.
Výsledky testovania sú pre našu obec veľmi priaznivé, pozitívne prípady boli len 4, čo predstavuje len 0,32 % testovaných.
Testovanie prebiehalo plynule a pokojne, v sobotu so zhruba hodinovým čakaním v radoch a v nedeľu prakticky priebežne bez čakania.
V mene obce ďakujem všetkým zodpovedným občanom za ich účasť na testovaní, príslušníkom vojska a polície za dobrú spoluprácu a hlavne ochotným a obetavým členom testovacích tímov.
Osobitne ďakujem dobrovoľným zdravotníkom, ktorí priamo vykonávali odbery sterov a ich vyhodnocovanie, MUDr. Barbore Slobodníkovej, PhDr.Zdene Pintešovej, Ivete Vargovej, Barbore Erniholdovej, Danielovi Výberčimu, Mgr.Barbore Abrmanovej, Márii Černákovej,Mgr. Zuzane Szabóovej a Eleonóre Vašekovej.
Ďakujem tiež dobrovoľníkom, ktorí v tíme vykonávali administratívne práce vstupnej evidencie a vystavovania certifikátov Elene Chromekovej, Veronike Horníkovej, Mgr. Mariánovi Vizymu a Dominikovi Tinákovi ml.
Ďakujem za ochotu aj mnohým ďalším dobrovoľníkom, ktorí sa sice do tejto práce nezapojili, ale prihlásili sa a boli ochotní pomôcť.
Ďakujem tiež vedeniu a zamestnancom základnej školy, za prípravu odberového miesta v telocvični, pánovi Jozefovi Cigáňovi za rýchle odstránenie výpadku elektriny počas testovania v telocvični a všetkým zamestnancom obce, ktorí zabezpečovali všetky prípravné administratívne práce a materiálne vybavenie odberných miest.
Ešte raz všetkým srdečne ďakujem za ochotu prispieť k spoločnému úsiliu v boji proti tejto chorobe.

Starosta obce Ing. Igor Sádovský


Vytvorené: 2. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 2. 11. 2020 17:39
Autor: Správce Webu