Vyčistenie cesty na dolnej Gedre

Vyčistenie cesty na dolnej Gedre 1 30.11.2020 – Miestna akčná skupina Združenia Termál (MAS ZT) získala od Nitrianskeho samosprávneho kraja dotáciu vo výške 36 195,69 EUR na realizáciu projektu vybudovania siete turistických chodníkov v rámci územia Združenia obcí Termál pod názvom „NÁUČNÝM CHODNÍČKOM ZA POZNANÍM MIESTNEJ KRAJINY A JEJ KULTÚRNYCH, HISTORICKÝCH I PRÍRODNÝCH ZAUJÍMAVOSTÍ - Potulky Mikroregiónom Termál. Časť hlavnej červenej trasy, ktorá začína na železničnej stanici v Kmeťove, prechádza v našom katastri cez Dolnú Gedru po poľnej ceste smerom na Hornú Gedru a ďalej do Trávnice. Časť tejto cesty od Dolnej Gedry sa dlhodobo nevyužívala a zarástla náletovými kríkmi. Pre spriechodnenie tejto časti bolo potrebné tieto porasty odstrániť. V rámci čiastkového projektu Obce Maňa bola na základe povolenia výrubu táto časť cesty strojovo vyčistená v celkovej dĺžke 650 m a v celkovej hodnote 4099 EUR, pričom sme na tento účel od MAS ZT získali dotáciu vo výške 3886 €.

Príloha

Vytvorené: 7. 12. 2020