Evidencia psov v Obci Maňa

Obec Maňa, Obecný úrad – oddelenie daní a poplatkov vedie evidenciu psov držaných na území obce Maňa v zmysle zákona č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov.

Prihlásenie psa do evidencie

Zaevidovaný musí byť každý pes, ktorý je nepretržite držaný na území obce Maňa viac ako 90 dní. Držiteľ psa je povinný prihlásiť psa do evidencie v lehote do 30 dní od uplynutia posledného dňa lehoty uvedenej v prvej vete v mieste, kde sa pes v danom roku prevažne nachádza. Ak pes nie je nahlásený do evidencie psov, držiteľ psa sa dopúšťa priestupku, za ktorý mu môže byť uložená pokuta v zmysle zákona.
Každú zmenu skutočností a údajov, ktoré sa zapisujú do evidencie je držiteľ psa povinný do 30 dní od zmeny skutočnosti alebo údaja oznámiť Obci Maňa na Obecnom úrade – oddelenie daní a poplatkov.

Evidenčná známka psa

Po zaevidovaní psa do evidencie je držiteľovi psa pridelená evidenčná známka. Známkou držiteľ psa preukazuje totožnosť psa. Evidenčná známka je neprenosná na iného psa. Odcudzenie, zničenie alebo stratu známky je držiteľ psa povinný do 14 dní odvtedy, čo odcudzenie, zničenie alebo stratu známky zistil, oznámiť obci Maňa, kde je pes evidovaný. Náhradná známka pri strate a poškodení sa vydá na základe žiadosti držiteľa psa za úhradu 3,50 eur.

Odhlásenie psa z evidencie

Držiteľ psa, ak už psa nedrží na území obce Maňa, je povinný túto skutočnosť do 30 dní nahlásiť Obci Maňa na tlačive odhlásenie psa z evidencie.

Tlačivá

Evidencia psov:

Prihlásenie psa do evidencie FO
Prihlásenie psa do evidencie PO + FO podnikajúca
Odhlásenie psa z evidencie FO
Odhlásenie psa z evidencie PO + FO podnikajúca
Žiadosť o vydanie evidenčnej známky FO, PO + FO podnikajúca
Čestné prehlásenie k odhláseniu

VZN upravujúce podmienky chovu psov na území obce Maňa

Všeobecne záväzné nariadenie Obce Maňa č. 3/2012 ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov na území Obce Maňa

Vyvesené: 21. 12. 2016

Zodpovedá: Správce Webu