Navigácia

Obsah

Pomoc ukrajinským utečencom

Typ: ostatné
1.3.2022 - Pomoc ukrajinským utečencom

1.3.2022 – Obec v spolupráci s Farským úradom v Mani, s OZ Pokoj a dobro – pomoc núdznym, s OZ Farský spolok Maňa  - Vlkas  a s ochotnými občanmi našej obce začala organizovať prijímanie utečencov z Ukrajiny. Spoločne sme zabezpečovali ich dovoz,  ubytovanie, stravovanie , oblečenie, lekárske ošetrenie, lieky, testovanie,  prihlasovanie na cudzineckej polícii, sociálnu kuratelu mladistvých, vybavenie dávok v hmotnej núdzi, v spolupráci so základnou školou školskú dochádzku detí, presuny odchádzajúcich, finančné zabezpečenie ich najnutnejších potrieb a množstvo administratívnych úkonov. Celkove sme v našej obci takto pomohli vyše 50-tim utečencom.


Vytvorené: 26. 4. 2022
Posledná aktualizácia: 26. 4. 2022 11:28
Autor: Správce Webu