Navigácia

Obsah

Výzva pre občanov

Typ: ostatné
Výzva pre občanov

Vážení občania.

Búrka, pri ktorej v sobotu 17. júla v našej obci napršalo od 90 do 130 mm zrážok na m², spôsobila v celej obci problémy so zaplavenými plochami verejných priestranstiev, súkromných pozemkov a stavieb. Na mnohých miestach tento stav spôsobili i nefunkčné odtokové žľaby,  jarky a zanesené priepusty pod prístupovými mostíkmi k rodinným domom. Je predpoklad, že podobne vysoké zrážky sa budú vyskytovať častejšie. Aby sme v budúcnosti predišli podobným problémom, obec vyzýva všetkých občanov, aby si pred svojimi nehnuteľnosťami upravili a prehĺbili odtokové jarky a prečistili priepusty pod prístupovými mostíkmi tak, aby bol zabezpečený plynulý odtok vody hlavne pri prívalových dažďoch.

Za porozumenie ďakujeme.


Vytvorené: 21. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 22. 7. 2021 09:15
Autor: Správce Webu